Ana Sayfa / TÜRKİYE / İzmir’de patlama: 4 ölü, 7 yaralı!

İzmir’de patlama: 4 ölü, 7 yaralı!

İzmir Adliyesi yakınlarında patlama oldu. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Saldırıda, 2 saldırgan, 1 polis ve 1 adliye çalışanı hayatını kaybetti. 3’ü polis 7 kişi de yaralandı.

Patlama, saat 16:00 sıralarında Bayraklı ilçesindeki İzmir Adliyesi yakınlarında meydana geldi.

Daha sonra da silah sesleri duyuldu. Olay sonunda 2 saldırgan, 1 polis ve 1 adliye çalışanı hayatını kaybetti. 3’ü polis 7 kişi de yaralandı.

Vali Ayyıldız: PKK olarak değerlendirmekteyiz

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, saat 17.40 civarı kameraların karşısına geçerek açıklama yaptı. Vali Ayyıldız, “Polis noktasından geçerken durdurulmak ve aranmak istemesi üzerine çatışma çıktı, teröristler kaçarken aracı patlattılar. Maalesef çıkan çatışma neticesinde polis memurumuz ve adliye görevlimiz ölü. Yaralılarımız var” dedi.

Ayyıldız, “Teröristler ölü olarak ele geçirildi. Yanlarında iki adet kaleşnikof tüfek ayrıca RPG ve 8 fişek olmak üzere, 8 tane de el bombaları var. Bu şekilde ele geçirilmiş” diye devam etti.

Vali Ayyıldız, “Bir araç daha tespit edildi, kontrollü bir şekilde patlatıldı. Teröristlere ait olduğu değerlendirildi, riske girmemek için arkadaşlar patlattı” dedi.

İzmir Valisi, “Biz daha önce sayın başsavcımız, emniyet müdürmüz, güvenlik değerlendirmelerinde her türlü tedbiri alıyoruz. PKK olarak değerlendirmekteyiz. Kimlik tespitleri ile bakıldığında böyle değerlendirmekteyiz. Şüpheli araçlar noktasında ekiplerimiz tam bir teyakkuz halindeler. Bunların eylemleri neydi, içeri mi gireceklerdi bu net değil” diye konuştu.

Vali ayrıca, 3’ü polis 7 yaralının olduğunu söyledi.

Patlamada yaralananlar ambulanslarla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Manas Bulvarı Salhane dere kenarında inceleme yapan polis ekipleri, bölgeye trafik akışını kesti.

Giriş ve çıkışları kontrol altına alan polis, siyah montlu, beyaz bereli ve 1,65-1,70 metre boyundaki bir şüpheliyle ilgili çalışma başlattı.

Bölgede geniş çaplı operasyon yapılıyor. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Başbakanlığın patlamaya ilişkin geçici yayın kısıtlaması getirildiğini duyurdu.

Patlamanın yaşandığı bölge:

http://i.hizliresim.com/VPQOMn.jpg

Patlama anında adliye çevresi:

http://i.hizliresim.com/adnvGz.jpg

Öldürülen 2 saldırgan:

http://i.hizliresim.com/l3QXWX.jpg

Patmala anı:

Patlama sonrasındaki çatışma anları:

Ayrıca Kontrol edin

Kuran kursunda dayak dehşeti!

Sakarya’da küçük çocuğu terlikle dövdüğü iddiasıyla adliyeye sevk edilen Kuran kursu çalışanı tutuklandı. Sakarya’nın Erenler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis