Ana Sayfa / KAFKASYA / Kadirov’dan Erdoğan’a mesaj!

Kadirov’dan Erdoğan’a mesaj!

Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti lideri Ramzan Kadirov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tekrar çağrıda bulunarak Türkiye’de gözaltına alınan Çeçen teröristlerin iade edilmesini istedi.

Instagram sayfasında İstanbul’da yaşanan terör saldırılarıyla ilgili Türkiye’ye taziye dileklerinde bulunan Kadirov, “Çeçen halkı, teröristleri ve onların nasıl tehlikeli olduğunu biliyor. Çeçenistan’da meydana gelen terör saldırılarıyla bağlantısı olan çok tehlikeli caniler, teröristler ve onların liderleri Türkiye’de barınmakta” dedi.

Çeçen savaşçlardan bazılarının Türkiye’de gözaltına alındığını belirten Kadirov, “Ben defalarca Türkiye yönetimine rica ederek bu haydutların Rusya’ya iade edilmesini istedim. Amacımız soruşturma yaparak diğer suçluları da bulmak ve cezalarını vermektir. Bugün de tekrar size bu konuda çağrıda bulunuyorum. Ben kesinlikle eminim ki teröristlerle sert şekilde davranmak, onların anladığı dille konuşmak lazım” ifadelerini kullandı.

Rus yanlısı Kadirov sözlerine şöyle devam etti:

“Uluslararası terörizmle mücadele için sıkı koordinasyon lazım. Terör tehlikesi giderek artıyor. Tek başına terörle mücadele etmek doğru değil. Rus-Türk ilişkilerinin iyileştirilmesini destekliyorum ve umuyorum ki Türk yöneticileri nihayet Çeçenistan’dan kaçan teröristleri iade edecektir.”

Hatırlanacağı üzere Kadirov, 5 Kasım’da Çeçenistan’da faaliyet gösteren 3 Çeçen militanın Türkiye’de gözaltına alındığını belirtmiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek iade edilmelerini istemişti.

Ayrıca Kontrol edin

Reina saldırısında önemli gelişmeler!

İstanbul’da Reina’da Noel eğlencesi saldırısını gerçekleştiren saldırganla Konya’daki hücre evinde birlikte kaldıkları iddia edilen ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis